Externa trädgårdsuppdrag

Vi utför inte externa arbeten som skötsel av privata trädgårdar, beskärningsarbeten, anläggning mm

Vi hänvisar till länets duktiga trädgårdsfirmor / Pia Janbrand Rosengren EC

Himmelstalunds utbildningscentrum

Utställningsvägen 28, Box 713 601 16 Norrköping

011-283300 (vxl)

himmelstalund@regionostergotland.se

Dan Rosenwall

Rektor

011-283302, 0725-134185

dan.rosenwall@regionostergotland.se

Anette Larsson

Biträdande rektor och Enhetschef särskolan

011-289561, 0725-147574

anette.larsson@regionostergotland.se

Björn Nilsson

Enhetschef Djursjukvård/Djurpark/Djurvård

011-283325, 0702-294200

bjorn.nilsson@regionostergotland.se

Ingrid Olsson

Enhetschef Djurvård-vux och Elevhälsoteamet

011-283313, 0708-769251

ingrid.m.olsson@regionostergotland.se

Peter Johansson

Enhetschef, drift och service

011-289573, 0767-982873

peter.johansson@regionostergotland.se

Pia Janbrand Rosengren

Enhetschef, trädgård/florist

011-283319, 0767-982923

pia.janbrand.rosengren@regionostergotland.se

Sven Giljam

Ekonomichef

013-227945, 0705-786079

sven.giljam@regionostergotland.se

Djurhuset

Mathilda Klöver, instruktör, djurhusansvarig

011-289578, 0767-982878

mathilda.klover@regionostergotland.se

Copyright © Naturbruksgymnasiet Östergötland 2021

Informationsansvarig ingela.appelsved@regionostergotland.se och infomaster maria.korsman@regionostergotland.se

Vår hemsida använder sig av cookies. Genom att fortsätta surfa på sidan godkänner du att vi använder cookies. Klicka här för mer information.

Jag förstår